КанадаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

B3H 3L3, Halifax, Halifax, Nova Scotia / Nouvelle-Écosse: B3H 3L3

B3H 3L3

Адреса И Поштенски Број
Наслов :B3H 3L3, Halifax, Halifax, Nova Scotia / Nouvelle-Écosse
Град :Halifax
Регионот 2 :Halifax
Регионот 1 :Nova Scotia / Nouvelle-Écosse
Земја :Канада(CA)
Поштенски :B3H 3L3

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :CA-NS
ширина :44.63275
должина :-63.58535
Временска Зона :America/Halifax
Координирано Универзално Време :UTC-4
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

B3H 3L3, Halifax, Halifax, Nova Scotia / Nouvelle-Écosse се наоѓа во Канада. Нејзините поштенски код е B3H 3L3.

Другите се е достапен
B3H 3L3, Halifax, Halifax, Nova Scotia / Nouvelle-Écosse,B3H 3L3 ©2014 Поштенски Пребарување