КанадаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

B3N 1V7, Halifax, Halifax, Nova Scotia / Nouvelle-Écosse: B3N 1V7

B3N 1V7

Адреса И Поштенски Број
Наслов :B3N 1V7, Halifax, Halifax, Nova Scotia / Nouvelle-Écosse
Град :Halifax
Регионот 2 :Halifax
Регионот 1 :Nova Scotia / Nouvelle-Écosse
Земја :Канада(CA)
Поштенски :B3N 1V7

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :CA-NS
ширина :44.63027
должина :-63.62533
Временска Зона :America/Halifax
Координирано Универзално Време :UTC-4
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

B3N 1V7, Halifax, Halifax, Nova Scotia / Nouvelle-Écosse се наоѓа во Канада. Нејзините поштенски код е B3N 1V7.

Другите се е достапен
B3N 1V7, Halifax, Halifax, Nova Scotia / Nouvelle-Écosse,B3N 1V7 ©2014 Поштенски Пребарување