КанадаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

B3J 3Y5, Halifax, Halifax, Nova Scotia / Nouvelle-Écosse: B3J 3Y5

B3J 3Y5

Адреса И Поштенски Број
Наслов :B3J 3Y5, Halifax, Halifax, Nova Scotia / Nouvelle-Écosse
Град :Halifax
Регионот 2 :Halifax
Регионот 1 :Nova Scotia / Nouvelle-Écosse
Земја :Канада(CA)
Поштенски :B3J 3Y5

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :CA-NS
ширина :44.65274
должина :-63.57671
Временска Зона :America/Halifax
Координирано Универзално Време :UTC-4
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

B3J 3Y5, Halifax, Halifax, Nova Scotia / Nouvelle-Écosse се наоѓа во Канада. Нејзините поштенски код е B3J 3Y5.

Другите се е достапен
B3J 3Y5, Halifax, Halifax, Nova Scotia / Nouvelle-Écosse,B3J 3Y5 ©2014 Поштенски Пребарување